czynna: 17.05 w godz. 10.00–14.00 | 15.00–19.30, 18.05 w godz. 16.00–18.00, 19.05 w godz. 17.00–18.00
Tydzień wielkiej pianistyki w Filharmonii Krakowskiej
Wielbicieli wirtuozerii pianistycznej czeka w najbliższych dniach kilka koncertów Filharmonii Krakowskiej, podczas których usłyszeć będą mogli artystów najwyższej próby grających na fortepianie. Pierwsze z nich to koncerty abonamentowe – 17 i 18 maja 2024 – podczas których wraz z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej pod batutą Łukasza Borowicza wystąpi brytyjski pianista Jonathan Plowright, określany przez krytyków mianem „giganta muzyki o niedoścignionej technice”. Tydzień zwieńczy zaś mistrzowski recital Garricka Ohlssona, którego nazwisko zapisało się w pianistycznym Parnasie, a uczestnictwo w koncercie tego artysty stanie się bezsprzecznie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku.
BO Małopolska: Zdecyduj jakie projekty warto zrealizować
Na dniach wystartuje decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, w ramach, którego mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie będzie możliwe od 15 maja do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.
Galeria UFF - nowy projekt Filharmonii Krakowskiej i Fundacji UFF
Z radością informujemy, że Filharmonia Krakowska nawiązała współpracę z Fundacją UFF, której realizacją stanie się galeria fotografii artystycznej w głównym foyer naszej instytucji. Pierwsza prezentowana wystawa zdjęć Grzegorza Maciąga pt. "Jorcajty", towarzyszyć będzie Festiwalowi 4 Tradycji - otwarcie już 8 maja br.
IV edycja Festiwalu Chórów Dziecięcych 2024
Zapraszamy na IV edycję Festiwalu Chórów Dziecięcych organizowanego przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Dyskusyjny Klub Muzyczny z udziałem Łukasza Borowicza - 18.05
Zapraszamy Państwa na rozmowę z dyrygentem Łukaszem Borowiczem zatytułowaną "Szanowany Haydn i łobuz Mozart: przyjaźń i podziw" w ramach Dyskusyjnego Klubu Muzycznego - w sobotę, 18 maja o godz. 16.30. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. Wstęp wolny!
Filharmonia w Muzeum! Gramy w krakowskich instytucjach kultury.
Filharmonia Krakowska zaprasza wszystkich miłośników muzyki, kultury i sztuki nie tylko do swojego gmachu przy ul. Zwierzynieckiej ale także do krakowskich muzeów i galerii. Już 13 kwietnia rozpoczynamy serię wydarzeń promocyjnych w zaprzyjaźnionych instytucjach kultury. Na początek zachęcamy gorąco do odwiedzin nowej wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, gdzie oprócz zwiedzania wystawy, będzie można posłuchać muzyki na żywo.
2024-04-10